GM Rafał Antoniewski

Arcymistrz szachowy Rafał Antoniewski, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów.
Inżynier informatyki, ukończyłem ATH w Bielsku-Białej. Największą moją pasją są góry, w każdej postaci. Wspinaczka, trekking, skyrunning wszystkie sprawiają mi olbrzymią przyjemność. Jestem szczęśliwym ojcem 2 córek Alicji i Zosi, mężem Katarzyny, która zawsze mnie wspiera i pozwala spełniać górsko za co jej dziękuję.


Górami zaraziłem się w dzieciństwie

Na początku były Beskidy, spacery, zbieranie grzybów. Góry od młodych lat czułem przywiązanie do natury i potrzebę zdobywania kolejnych celów. Od mały szczytów, grzebieni beskidzkich przez szlakowe wyższe Tatry. Swój pierwszy znaczący cel tj Kościelec zaliczyłem mając 12 lat solo.

Rafał Antoniewski
Rafał na grani

Tatry

Tatry zawsze odgrywały kluczową rolę, każdą możliwość spędzenia w nich czasu wykorzystywałem. Poprzez przejście > 90% szlaków całych Tatr przyszedł czas na coś trudniejszego. Naturalnym etapem jest zdobycie Wielkiej Korony Tatr. Nie jest ona trudna, ale można śmiało sobie utrudnić ją drogami wspinaczkowymi, w zimie czy po prostu wybierając trudniejsze warianty zdobycia.

Wspinaczka ścianowa i graniowa to etap finalny. Znając swoje możliwości, poznawsze topografię Tatr i ich specyfikę decydujemy się na następny krok.

Rafał Antoniewski Wspinanie Stanisławski
Wspinanie Stanisławski

Korona Tatr, Główna Grań Tatr

To aktualne wyzwania, z którymi sie zmierzam i jest to moje ambicjonalne marzenie, które zbliża się do wypełnienia.

Beskidy

Najczęściej spędzam czas biegając po szlakach, które znam na pamięć. Rzadziej odwiedzam miejsca, które poznaję przeważnie wraz z rodziną. Można mnie często spotkać na Babiej Górze, Pilsku, Magurce Wilkowickiej. Często biegam krótkie dystanse 10-20km.


Rafał Antoniewski szachowe osiągnięcia szachowe: